OI 2024

TAKO blizu, a TAKO daleko! Srbija doživela PORAZ nakon što je VODILA +13 u poslednjoj četvrtini!

Košarkaši Srbije poraženi su od Amerike u polufinalu Olimpijskih igara rezultatom 95:91.

08/08/2024 > 20:32

Košarkaška reprezentacija Srbije je već ispisala istoriju - vratili su se iz najvećeg zaostatka (24 poena) u četvrtfinalu Olimpijskog turnira i u spektakularnom meču savladali Australijance.

Na našu žalost, u polufinalu se nije moglo preko Amerike.

Srbija je odigrala gotovo savršeno prvo poluvreme, vodili smo 54:53, imali smo igru, vršili smo presing i Amerikanci su delovali izgubljeno. Maltene jedini koji ih je držao u rezultatskom priključku je Stef Kari koji je maestralno pogađao, ali smo u prvom poluvremenu uspeli da neutrališemo gotovo sve ostale njihove igrače.

Drugo poluvreme je donelo dobru igru Srbije, ali i bolju igru Amerike.

Treću četvtinu smo uspeli da dobijemo, da povedemo sa velikih 76:63 na kraju iste i delilo je naše košarkaše "samo" 10 minuta od najveće senzacije na Olimpijskim igrama.

Amerikanci su odigrali sjajnu poslednju četvrtinu. Kevin Durent se poenterski razigrao, Lebron Džejms je preuzeo odgovornost u ključnim momentima, a kada je bilo najbitnije, Stef Kari je bio precizan sa linije penala pri rezultatu 93:91 za Amerikance, tako da ih je odveo na nedostižnih 95:91 i tako stavio tačku na ovu utakmicu.

Srbiji preostaje borba za bronzu, a rival će biti reprezentacija Nemačke, koja nam je nanela poraz u prošlogodišnjem finalu Svetskog prvenstva u Manili.

BONUS VIDEO:

4. četvrtina:

10' Amerika na kraju odnosi pobedu rezultatom 95:91.

8' Amerikanci su prešli u vođstvo, vode sada sa 89:86.

6' Amerikanci preko Embida prilaze rezultatski na 84:82.

4' Kevin Durent se razigrao, ali Srbija još uvek ima prednost.

2' Srbija čuva prednost preko Nikole Jokića, 78:67 je!

3. četvrtina:

10' Srbija je uspela da odoli napadima i da zadrži prednost pred poslednju četvrtinu! 76:63!

8' Amerikanci uspevaju da smanje prednost na 67:61 i dolaze na samo dva poseda zaostatka.

6' Stef Kari igra fenomenalnu utakmicu, drži Amerikance u igri sa 27 poena za sada, 65:56 za Srbiju.

4' Srbija nema više dvocifrenu prednost, smanjuju Amerikanci na 62:53.

2' Amerika mnogo bolje otvara drugo poluvreme, spuštaju prednost Srbije na 57:47.

2. četvrtina:

10' Srbija vodi na poluvremenu! 54:43!

8' Avramović pogađa jako bitnu trojku i drži Srbiju na dvocifrenoj prednosti, 50:37 je treunutno.

6' Srbija i dalje drži dvocifrenu prednost 44:32 je za nas.

4' Nikola Jokić drži napad Srbije u igri! Igra sjajno, Amerikanci se muče u napadu i Srbija odlazi na 42:25.

2' Srbija ponovo odlično otvara četvrtinu, Gudurić pogađa za tri poena, a zatim to isto čini i Micić i vodimo 37:25

1. četvrtina:

10' Srbija vodi na kraju prve četvrtine sa 31:23!

8' Nikola Jokić drži Srbiju u prednosti, ali Stef Kari na drugoj strani nastavlja da pogađa, 27:23 je za Srbiju.

6' Avramović i Bogdanović za sada pogađaju sve i Srbija ima prednost 23:18.

4' Amerika se vraća u utakmicu i preokreću preko Stefa Karija koji igra sjajno i vode sa 15:13.

2' Srbija je odlično otvorila meč, Jokić, Bogdanović i Petrušev su pogađali i vodimo sa 7:6.