PREMINUO LEGENDARNI ex-YU fudbaler: Bio je golgeter KAKAV SE RETKO RAĐA

Musemić je u 300 utakmica za Sarajevo dao 300 golova

30/06/2023 > 09:10

Vahidin Musemić, legendarni fudbaler Sarajeva i jugoslovenski reprezentativac, preminuo je u 76. godini.

Musemić je rođen 29. oktobra 1946. godine, a fudbalsku karijeru je počeo sa 16 godina u Sarajevu. U dresu istoimenog kluba je odigrao 300 mečeva i postigao čak 300 golova.

Debitovao je za reprezentaciju 6. aprila 1968. godine protiv Francuske i bio je strealc gola. U reprezentativnom dresu je sakupio 18 nastupa, a dve godine je igrao u Nici.

Sa reprezentacijom Jugoslavije osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Rimu 1968. godine. To finale je ostalo upamćeno po tome što je ponovljeno. Prvi meč je završen rezultatom 1:1, Jugoslavija je vodila od 39. minuta golom Dragana Džajića, a Italija je izjednačila u 80. minutu golom Domenjinija. U ponovljenom meču dva dana kasnije je Italija slavila sa 2:0 i osvojila titulu.