Crvena zvezda osvojila trofej Kupa i time osvojila četvrtu UZASTOPNU DUPLU KRUNU!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Vojvodine 2:1 i osvojili novi trofej Kupa!

21/05/2024 > 20:05

Fudbaleri Crvene zvezde u finalu Kupa Srbije savladali Vojvodinu u Loznici 2:1 i osvojili četvrtu uzastopnu duplu krunu.

U jednom jako uzbudljivom meču videli smo pravu goleadu, ali su na nesreću navijača Crvene zvezde oba gola koja je postigao Šerif Endiaj poništena nakon gledanja VAR-a.

Strelci za Crvenu zvezdu su bili Mirko Ivanić u 37. minutu i Uroš Spajić u 66. minutu.

Gol za Vojodinu je postigao Aleksa Vukanović u 98. minutu, ali vremena za preokret nije bilo dovoljno jer je sudija mintut nakon toga odsvirao kraj meča.

Crvenoj zvezdi je ovo četvrta uzastopna dupla kruna, a 28. trofej Kupa Srbije u istoriji kluba.

Tok meča možete pratiti UŽIVO na našem portalu!

1' Počela je utakmica na stadionu Lagatar u Loznici. Crvena zvezda u tradicionalno crve-belim dresovima, dok je Vojvodina izašla u plavoj garnituri dresova.

3' Prva velika prilika na meču, imali su je igrači Vojvodine, ali je golman Crvene zvezde bio na visini zadatka i pravovremenim izlaskom je smanjio ugao šuta protivničkog igrača i sprečio ga da uputi loptu ka golu.

7' Prva veća prilika i za Crvenu zvezdu, ali je Bukari šutirao visoko preko gola protivnika.

9' Mirko Ivanić se našao u izglednoj situaciji, ali nije uspeo da savlada golmana Vojvodine.

13' Bukari je bio u najboljoj prilici do sada ali je iz punog trka šutirao pored leve stative.

20' Marko Stamenić je prvi igrač na ovom meču koji dobija javnu opomenu. Nakon jednog grubog starta sudija mu je pokazao žuti karton.

27' Nakon jednog nepromišljenog starta, Đorđe Crnomarković je dobio žuti karton.

35' Najbolja šansa na utakmici! Mihajlo Ivanović je izašao ispred golmana Crvene zvezde ali je poslao loptu pored gola.

37' GOL! Mirko Ivanić postiže gol i Crvena zvezda vodi 1:0!

40' Poništen gol! Šerif Endiaj postiže gol i povećava prednost Zvezde na 2:0 ali nakon VAR provere gol je poništen!

45' Kraj prvog poluvremena!

*DRUGO POLUVREME

46' Počelo je drugo poluvreme ali je već u prvoj minuti prekinuto jer su navijači izagola Vojvodine počeli sa ubacivanjem nekoliko hiljada rolni toalet papira.

52' Utakmica je nastavljena nakon što je teren očišćen.

54' Novi prekid na utakmici, golman Vojvodine je doživeo sudar sa igračem Crvene zvezde Urošem Spajićem i deluje da je Spajić lošije prošao jer je ostao da leži na travi, zatim je u teren brzo utrčao medicinski tim.

61' Bukari je spremio loptu u mrežu sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je dosuđen ofsajd!

63' GOL! Uroš Spajić postiže gol za 2:0!

72' Vojvodina je preuzela inicijativu u ovom momentu, zaigrali su mnogo ofanzivnije i trenutno stvaraju više šansi.

82' Šerif Endiaj postiže novi gol ali je i ovaj put poništen zbog ofsajda!

90' Glavni arbitar je produžio ovaj meč za devet minuta!

98' GOL! Vojvodina smanjuje na 2:1!

99' KRAJ! Crvena zvezda osvaja trofej Kupa!