"NOVI" Partizan demonstrirao SILU u Areni i "pregazio" Borac za prvu pobedu u ABA ligi!

Bilo je pitanje kako će izgledati novi tim Partizana ove sezone, a čini se da smo sada dobili naznake toga.

25/09/2024 > 21:26

Košarkaši Partizana savladali su večeras čačanski Borac rezultatom 96:66 na startu nove sezone u ABA ligi.

Pred 18.302 navijača u Areni najefikasniji kod Partizana bio je Karlik Džons sa 14 poena, Dvejn Vašington ubacio je 13, a Aleksej Pokuševski, Sterling Braun i Ajzak Bonga po 11.

Kod Borca istakao se Đorđe Gagić sa 13 poena, Paulius Valinskas dao je 12, a Justas Furmanavičijus i Majkl Smit po 10.

Veliki broj navijača Partizana iskoristio je slobodan ulaz u Arenu da dođe i pozdravi novu ekipu "crno-belih" i pruži joj glasnu podršku. Vicešampion regionalnog takmičenja nije najbolje otvorio utakmicu, ali je ipak posle prve deonice vodio - 24:19.

U drugoj četvrtini domaćin je "dodao gas", pogađao trojke u seriji i na poluvremenu imao "plus 10" - 46:36.

Partizan je sredinom treće deonice vodio 65:38 i tad je bilo jasno da je samo pitanje sa koliko će razlike slaviti.

U poslednju deonicu se ušlo sa čak "plus 29" za domaćina - 77:48. U drugom kolu,

Partizan će u nedelju od 19 časova gostovati debitantu u ABA ligi subotičkom Spartaku. Borac će u ponedeljak u 19 časova dočekati Krku.