Partizan UBEDLJIVO slavio protiv Studentskog Centra! I dalje BEZ PORAZA u ABA ligi!

Košarkaši Partizana vratili su se na najbolji mogući način na pobednički kolosek nakon neuspeha u Madridu.

12/10/2024 > 18:16

Košarkaši Partizana pobedili su danas u Podgorici ekipu Studentskog centra rezultatom 80:60 (23:17, 23:18, 12:15, 22:10) u meču četvrtog kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Karlik Džons, koji je postigao 19 poena, dok je Ife Lundberg dodao 13.

Kod domaćih, najbolji je bio Emir Hadžibegović sa 13 poena.

Partizan se nalazi na prvom mestu na tabeli ABA lige sa četiri pobede, dok je Studentski derbi trenutno na četvrtoj poziciji sa skorom 2/2.

Košarkaši Partizana su prvu četvrtinu dobili rezultatom 23:17. "Crno-beli" su nastavili sa dobrom igrom u nastavku meča, a gosti su najveću prednost u drugoj četvrtini imali u 14. minutu kada je bilo 38:25. Partizan je prvo poluvreme rešio u svoju korist rezultatom 46:35.

Studentski centar je početkom treće četvrtine ostao bez trenera Petra Mijovića, koji je isključen zbog prigovora sudijama. "Crno-beli" su u većem delu treće četvrtine održavali prednost od 10 do 12 poena, ali je Studentski centar u 28. minutu smanjio na 56:50.

Partizan je u poslednju deonicu ušao sa vođstvom od 58:50. Gosti su u 32. minutu poveli 64:50, a onda su sigurnom igrom stigli do ubedljive pobede.

Košarkaši Partizana će u narednom, petom kolu gostovati Zadru, dok će Krka dočekati Studentski centar.