VAŽNA pobeda! Partizan SAVLADAO Makabi u gostima za DRUGU pobedu u Evroligi!

Košarkaši Partizana došli su do druge pobede u ovogodišnjem izdanju Evrolige.

17/10/2024 > 22:17

Košarkaši Partizana pobedili su večeras Makabi kao gosti u meču 4. kola Evrolige rezultatom 91:77.

I Partizan i Makabi sad imaju skor 2-2.

Sterling Braun je predvodio Partizan ka pobedi sa 20 poena, Isak Bonga je dao 14, Frank Nilikina 12, a Ife Lundberg i Karlik Džons po 11.

Levi Rendolf je bio najefikasniji u Makabiju sa 19 poena, Hasijel Rivero je dodao 15, Džejlen Hord 14, Roman Sorkin 11, a Tamir Blat 10.

Makabi je sredinom prve deonice vodio 21:12, ali je posle prve četvrtine Partizan imao prednost - 28:27. Posle prvom poluvremena, u kom je imao čak 14 skokova više od Partizana, Makabi je vodio 46:42.

Posle 30 minuta Partizan je vodio 66:64, a meč je prelomio sredinom četvrte deonice.

Utakmici u dvorani "Aleksandar Nikolić" prisustvovali su bivši predsednici Partizana i legende srpske i jugoslovenske košarke Predrag Danilović i Vlade Divac.

Na tribinama je bilo po stotinak navijača Makabija i Partizana. Navijači Makabija su pred početak utakmice velikim aplauzom dočekali trenera Partizana Željka Obradovića.

U narednom kolu, sledeće srede, Partizan dočekuje Virtus.