Sport > OI 2024

SILOVITO! Vaterpolisti DEKLASIRALI Francuze za ČETVRTFINALE!

Vaterpolisti Srbije savladali su Francusku rezultatom 15:8 i plasirali se u četvrtfinale Olimpijskih igara.

03/08/2024 > 19:26

I naša selekcija, ali i Francuzi imali su po jednu pobedu i tri poraza u dosadašnjem toku Olimpijskog turnira tako da se i pre meča znalo da pobednik ide u četvrtfinale, a poraženi završava takmičenje.

Srbija je počela dobro ovaj meč, rano smo poveli sa 2:0, a četvrtinu smo završili sa prednošću od 4:2.

Druga četvrtina je protekla na isti način kao i prva, tako da je Srbija otišla na poluvreme sa lepom prednošću od 8:4.

Treća četvrtina je bila odlična za Srbiju, pogađali su naši vaterpolisti iz svih pozicija i završili smo treći period sa velikih 12:6.

Poslednja četvrtina je bila samo čuvanje prednosti i nismo dozvolili Francuzima da se vratte u meč na bilo koji način, tako da smo meč priveli kraju bez većih problema i sa konačnih 15:8.

U sledećem meču, naša selekcija će se sastati sa reprezentacijom Mađarske.

BONUS VIDEO:

4. četvrtina:

8' KRAJ! Meč završava rezultatom 15:8 za Srbiju!

6' Ne popušta Srbija! Drašović pogađa za 15:8.

6' Francuzi postižu gol za 14:8.

5' Miloš Ćuk je ponovo povećao prednost na sedam golova! 14:7.

4' Francuzi konačno postižu gol iz igre, Marion Vernu je smanjio na 13:7.

1' Nikola Dedović! Sjajan gol i naša prednost raste, 13:6 je sada!

3. četvrtina:

8' Ulazimo u poslednju četvrtinu sa 12:6.

5' Nemanja Ubović perfektnim lob udarcem matira golmana i odlazimo na velikih 12:6.

4' Ponovo postižemo jedan brzi gol! Ide Srbija na 11:6.

3' Viktor Rašović je sa krila matirao francuskog golmana, odlazimo na 10:6.

3' Sjajan gol za Srbiju! Ponovo povećavamo prednost na 9:6.

2' Francuzi iz peterca ponovo postižu gol i sada je već 8:6.

1' Francuzi otvaraju drugo poluvreme brzim golom! Smanjuju na 8:5.

2. četvrtina:

8' Marzuki pogađa iz daljine i smanjuje prednost Srbije. Na poluvreme se odlazi rezultatom 8:4!

7' Radomir Drašović je uspeo da prevari golmana i povećavamo prednost na pet golova, sada je 8:3.

6' Dušan Mandić šalje pravi projektil pod prečku francuskog golmana i povećava na 7:3.

6' Francuzi pogađaju iz jedne neverovatne situacije. Uhvatio je francuski vaterpolista nespremnog golmana srpske reprezentacije.

5' Petar Jakšić postiže pogodak na svom Olimpijskom debiju, povećavamo prednost na 6:2.

3' Nikola Dedović je ponovo uplivao pred gol, dosuđen je peterac i realizuje ga Strahinja Rašović za 5:2!

1. četvrtina:

8' Strahinja Rašović postiže gol pet sekundi pre kraja četvrtine i ona završava sa 4:2 za Srbiju!

8' Ipak Francuzi smanjuju sa igračem više, sada je 3:2.

7' Povećava Srbija na 3:1.

6' Francuzi smanjuju na 2:1 posle akcije sa igračem više.

5' Sava Ranđelović se sjajno snašao ispred golmana, iskoristio asistenciju Miloša Ćuka i Srbija vodi 2:0!

2' Uplivavanje našeg centra je bilo sjajno, fauliran je i imaćemo peterac. Srbija vodi 1:0 iz peterca!