Sport > OI 2024

POVRATAK OTPISANIH! Vaterpolisti su u FINALU!

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je reprezentaciju Amerike rezultatom 10:6 i plasirali se u finale Olimpijskih igara!

09/08/2024 > 14:23

Srbija i Amerika vaterpolo - Foto: K1info/Shutterstock

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je u četvrtfinalu Grčku rezultatom 12:11 u jednoj dramatičnoj utakmici i plasirala se u polufinale gde su nas čekali  Amerikanci koji su bili bolji od Australije, 11:10, posle peteraca.

Međutim, vaterpolisti Srbije su prikazali najbolju igru u dosadašnjem toku turnira i Amerika je poražena sa 10:6.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Nikola Dedović sa četiri gola, dok je Nikola Jakšić postigao tri.

U selekciji SAD najbolji je bio Marko Vavić sa dva gola.

Početak utakmice se protekao u izjednačenoj igri, prva četvrtina je završena rezultatom 2:2. Srbija je u drugoj četvrtini došla do dva gola prednosti. Posle 16 minuta bilo je 6:4 za Srbiju.

Treća četvrtina je bila izjednačena, obe reprezentacije su postigle po dva gola. U četvrtoj četvrtini reprezentacije Srbije je uvećala prednost i došla do pobede od četiri razlike.

Olimpijski tim Srbije je tako došao do treće medalje na Igrama u Parizu, posle zlatnih medalja strelaca Zorane Arunović i Damira Mikeca, odnosno tenisera Novaka Đokovića.

Vaterpolisti Srbije su dvostruki uzastopni osvajači olimpijske medalje, u finalu će igrati protiv pobednika drugog polufinala između Hrvatske i Mađarske, koje se igra večeras od 19.35 časova.

BONUS VIDEO:

4. četvrtina:

8' KRAJ MEČA! Srbija je savladala Ameriku 10:6 i ide u finale Olimpijskih igara!

6' Nikola Jakšić! Pogađa kapiten kada je najvažnije i vodi Srbiju na velikih 10:6!

4' Uspevamo da održimo tri gola prednosti, pre svega odbranama Radoslava Filipovića koji je sjajan na golu Srbije!

2' Realizovali smo odlično akciju sa igračem više, vodimo 9:6!

3. četvrtina:

8' Na kraju, treća četvrtina je i završena upravo rezultatom 8:6 za Srbiju.

6' I dalje na semaforu stoji 8:6 za Srbiju.

4' Ponovo obe ekipe pogađaju, rezultat je i dalje dva razlike za nas, 8:6 je.

2' Nikola Dedović je sjajno iskoristio priliku i odveo Srbiju na 7:4, ali već u sledećem napadu pogađa Marko Vavić i smanjuje na 7:5.

2. četvrtina:

8' Nikola Dedović je ponovo pogodio za prednost od dva gola! Na poluvreme se odlazi sa 6:4 za nas!

6' Uspeli smo da postignemo još jedan gol, ali Amerikanci postižu dva gola i smanjuju na 5:4.

4' Petar Jakšić i Nikola Jakšić redom pogađaju i vode Srbiju na 4:2!

2' Ne uspevaju da postignu gol, ni jedna ni druga reprezentacija. Igra se izuzetno čvrsto na konstatnoj granici faula.

1. četvrtina:

8' Sava Ranđelović je pogodio sa velike udaljenosti za 2:2 na kraju prve četvrtine!

6' Amerikanci prave mnogo problema našim vaterpolistima u odbrani, ovaj put su lako postigli gol sa dva igrača više, 2:1 je.

4' Igra se izuzetno čvrsto, ali smo ovaj put mi sa igračem više uspeli da pogodimo preko Nikole Jakšića za 1:1.

2' Amerikanci su poveli preko Marka Vavića u akciji sa igračem više i vode sa 1:0