Sport > Tenis

ĐOKOVIĆ ubedljivom POBEDOM započeo ODBRANU TITULE i juriš na OSMU KRUNU na Vimbldonu

Srpski teniser je, posle produeženog trajanja meča zbog kiše i zatvaranja, pa otvaranja krova, maksimalnim rezultatom savladao Pedra Kaćina

Izvor: K1info/blic.rs

03/07/2023 > 18:18

Njabolji srpski teniser ubedljivom pobedom je počeo odbranu titule na Vimbldonu, savladavši u prvom kolu Argentinca Pedra Kaćina sa 3:0 (6:3, 6:3, 7:6).

U narednoj rundi takmičenja Novaku će rivali biti australijski teniser Džordan Tompson, koji je posle velikog preokreta u prvom kolu savladao Amerikanca Brendona Nakašimu sa 3:2 (2:6, 2:6, 6:4, 7:6, 6:3).

Što se tiče meča prvog kola, Novaku je veći problem od Kaćina bilo vreme... Naime, pred kraj prvog seta počela je da pada sitna kiša, ali ljudi koji rade na Centralnom stadionu zakasnili su sa pokrivanjem terena, te je londonska trava ostala nakvašena.

Set je završen, Đoković je poveo sa 1:0, ali je usledila pauza koja je trajala gotovo sat i po vremena! Problem nisu rešili ljudi koji su za to nadležni, nego opet - vreme. Kiša je prestala da pada, krov je opet otvoren, a kad su Novak i Pedro ponovo izašli na teren Srbin je osvojio i preostala dva seta.

Treći set, Đoković - Kaćin 7:6 (7:4)

7:6 - Gotovo je, Novak je maksimalnom pobedom krenuo u odbranu titule na Vimbldonu.

6:6 - Gledaćemo taj-brek

6:5-  Bez izgubljenog poena, Đoković u velikom stilu dobija gem

5:5 - Đoković nije uspeo da napravi brejk, Argentinac je još u meču.

5:4 - Gledali smo lep tenis u ovom gemu, publika u Londonu je uživala u atraktivnim potezima obojice tenisera.

4:4 - Najneizvesnije set do sada, još uvek bez brejka.

4:3 - Ne popušta ni Novak, ponovo vodi.

3:3 - Argentinac siguran i dalje bez brejka u trećem setu

3:2 - Kaćin je stigao do 40:30, Đoković asom rešava gem

2:2 - Novak je propustio brejk loptu. Kaćin je odlično servirao u finišu gema i uspeo da spase svoj servis gem.

2:1 - Sjajno Đoković servisa ne dozvoljava rivalu, nikakvu priliku

1:1 - Ponovo se igralo na razliku, ovaj put uspešniji je bio Kaćin. Đoković je propustio brejk loptu

1:0 - Đoković je spasio dve vezane brejk lopte u ovom gemu i uz dosta muka sačuvao servis

Drugi set, Đoković - Kaćin 6:3

6:3 - Novak pravi novi brejk i osvaja drugi set!

5:3 - Ponovo sa nulom, Novak bez problema čuva brejk prednosti, blizu je drugog seta.

4:3 - Ne predaje sa Kaćin, osvaja svoj servis gem.

4:2 - Argentinac je došao do 15:30, ali Đoković servisom vezuje tri poena i osvaja novi gem

3:2 - Imao je Novak priliku za novi brejk u ovom gemu, ali uspeo je Kaćin da se izvuče i servisima smanji rezultat

3:1 - Đoković ponovo sa nulom osvaja svoj servis gem

2:1 - Argentinac osvaja prvi gem u drugom setu bez izgubljenog poena

2:0 - Đoković osvaja svoj gem servis bez izgubljenog poena i potvrđuje brejk

1:0 - Novak odmah pravi brejk! Propustio je prve dve brejk lopte, ali treću koristi

Posle prvog seta organizatori su morali da zatvore krov na Centralnom terenu jer je počela kiša, a do nastavka meča čekalo se gotovo neverovatnih sat i po vremena!

Prvi set, Đoković - Kaćin 6:3

6:3 - To je to! Novak je osvojio prvi set!

5:3 - To je to! Novak stiže do brejka u spektakularnom gemu, sada će Srbin servirati za osvajanje prvog seta!

4:3 - Novak uz dosta poteškoća osvaja gem na svoj servis!

3:3 - Sjajno Argentinac igra u dosadašnjem toku meča, pružao neočekivano jak otpor najboljem teniseru ikada!

Pedro Kaćin

3:2 - Novak sada potvrđuje brejk na svoj servis!

2:2 - Sada Novak vraća istom merom! Srbin je vezao nekoliko sjajnih poena i oduzeo brejk protivniku!

1:2 - Pružio je Kaćin jak otpor u ovom gemu, i to mu se isplatilo! Stiže Argentinac do brejka!

1:1 - Šteta! Imao je Novak jednu brejk loptu, ali je Argentinac uspeo da se izvuče nekako i poravna rezultat u gemovima!

1:0 - Đoković na fenomenalan način otvara današnji meč! Srbin bez većih problema osvaja gem na svoj servis!