Sport > Tenis

Novak POSLE PREOKRETA savladao Popirina!

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Alekseja Popirina sa 3:1 u trećem kolu ovogodišnjeg Vimbldona.

06/07/2024 > 19:16

Novak Đoković savladao je Australijanca Alekseja Popirina u trećem kolu sa 3:1 u setovima.

Novak je izgubio prvi set rezultatom 6:4 i nije delovao dobro na terenu u tim momentima.

Drugi set je doneo totalno drugačiju igru srpskog tenisera koji u pravom momentu pravi brejk i osvaja drugi set rezultatom 6:3.

U trećem setu viđena je još bolja igra najboljeg srpskog tenisera, napravio je brejk u prvom gemu trećeg seta i do kraja tu prednost nije ispuštao za sigurnih 6:4 i osvajanje trećeg seta.

U četvrtom setu je viđena bolja igra, Novak je imao tri vezane brejk lopte na rezultatu 5:5, ali je Popirin izuzetnim servisima spasio taj gem i bilo je izvesno da ćemo gledati taj-brejk.

U taj brejku Đoković je pokazao izuzetnu mentalnu čvrstinu i rutinski ga rešio u svoju korist za 7:6 i ukupnih 3:1 u setovima.

Đokovićev naredni rival biće Danac Holger Rune, koji je posle velikog preokreta savladao Francuza Kventina Halisa 1:6, 6:7 (4:7), 6:4, 7:6 (7:4), 6:1.

1. SET:

1:0 na otvaranju meča za Novaka. Dobio je svoj servis gem sa nulom i odlično otvorio meč.

1:1 izjednačava Popirin. Novak je uzeo dva poena na protivnikov servis, ali je Popirin odličnim drop šotom uzeo gem.

2:1 vodi Novak. Ponovo uzima svoj servis gem bez izgubljenog poena.

2:2 Popirin dobio svoj servis gem sa lakoćom odličnim servisima.

3:2 Novak uzima dominantno još jedan servis gem. U ovom gemu je izgubio prvi poen na svoj servis, ali je servis bio odličan.

3:3 imao je Novak prilike na protivnikov servis, igralo se na razliku dva puta, ali je snažnim servisima Popirin osvojio gem.

4:3 BREJK! Popirin pravi brejk na Novakov servis!

5:3 Popirin potvrđuje brejk i Novak servira za ostanak u meču.

5:4 Novak osvaja svoj servis gem i sada će Popirin servirati za osvajanje prvog seta.

6:4! Popirin osvaja prvi set!

2. SET:

1:0 sigurno osvaja svoj prvi servis gem Novak Đoković.

1:1 Popirin osvaja svoj servis gem bez izgubljenog poena.

2:1 vodi Novak. Iako se igralo na razliku, Novak je odličnim servisima uspeo da se "izvuče" iz nezgodne situacije.

3:1 BREJK! Novak pravi brejk i ima prednost u drugom setu!

4:1 Novak potvrđuje brejk i ima veliku prednost u drugom setu!

4:2 Popirin je uspeo da spasi dve brejk lopte i osvoji ovaj najduži servis gem u dosadašnjem toku meča.

5:2 Novak izuzetno sigurno dobija svoj servis gem i ima veliku prednost u drugom setu.

5:3 Popirin je ponovo "preživeo" jedan težak servis gem i smanjuje rezultat.

6:3 Novak osvaja drugi set!

3. SET:

1:0 BREJK! Novak oduzima servis rivalu na startu trećeg seta!

2:0 Novak potvrđuje brejk i sada ima sigurnu prednost u trećem setu.

2:1 Uspeva da dobije prvi gem u trećem setu Popirin i smanjuje rezultat.

3:1 Novak lako osvaja novi gem na svoj servis i ponovo povećava prednost u trećem setu.

3:2 Popirin smanjuje prednost. Novak je imao šansu u ovom gemu, ali je Australijanac ponovo sjajno servirao kada je trebao.

4:2 Novak osvaja svoj servis gem bez većih problema i održava prednost jednog brejka koji ima.

4:3 Smanjuje prednost protivnika Aleksej Popirin.

5:3 Novak osvaja svoj gem sa nulom i dolazi na korak od osvajanja trećeg seta!

5:4 Popirin smanjuje i imaće priliku da se vrati u meč u slučaju brejka u sledećem gemu.

6:4 Novak osvaja treći set!

4. SET:

1:0 Popirin uzima prvi gem u četvrtom setu.

1:1 Novak uzvraća uzimanjem gema na svoj servis bez većih problema.

2:1 Popirin uzima izuzetno lako svoj servis gem i vodi u četvrtom setu.

2:2 Novak ponovo uzima jedan laški gem na svoj servis.

3:2 Popirin servira izuzetno dobro u četvrtom setu i to mu donosi prednost koju trenutno ima.

3:3 Đoković poravnava rezultat u četvrtom setu bez većih problema.

4:3 Popirin uzima gem bez izgubljenog poena, zaista servira neverovatno i Novak nema šansu za sada da naparvi brejk.

4:4 Novak uzima jedan teži gem na svoj servis i poravnava rezultat.

5:4 Popirin je odigrao sjajan servis gem i sada će Đoković servirati za ostanak u setu.

5:5 Novak uspeva da dobije izuzetno važan servis gem i ostaje u četvrtom setu.

6:5 Popirin je spasio čak tri vezane brejk lopte i sada će Novak servirati za taj brejk.

6:6 Novak osvaja gem na svoj servis i četvrti set će odlučivati taj brejk!

7:6 KRAJ! Novak Đoković je osvojio četvrti set i slavio ukupnim rezultatom 3:1 u setovima!