OI 2024

HRABRI odbojkaši poklekli u PETOM SETU protiv FAVORIZOVANE Francuske!

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Francuske rezultatom 3:2 u setovima.

28/07/2024 > 16:53

Srbija - Francuska odbojka Olimpijske igre 2024 - Foto: K1info/Shutterstock

Uprkos odličnom nastupu naših odbojkaša na Olimpijskim igrama selekcija Francuske je u "triler" završnici uspela da slavi rezultatom 3:2 u setovima.

Sjajno je počela ovaj meč naša reprezentacija, uspeli su prvi set da u jednoj jako neizvesnoj završnici dobiju rezultatom 25:23 protiv apsolutno favorizovane selekcije Francuske.

Drugi i treći set su bili gotovo identični, kako igrački, tako i rezultatski jer su Francuzi oba dobili rezultatom 25:17 i naša reprezentacija nije imala nikakve šanse da zapreti.

Četvrti set je doneo nešto bolju igru naših reprezentativaca, uspeli su da drže rezultatski egal do 19:19, a zatim su napravili odličnu seriju poena i uzimaju četvrti set rezultatom 25:21.

Peti set je doneo i furioznu igru Francuza. Srbija nije imala apsolutno nikakvu šansu, jer su osim početnih 1:1 Francuzi potpuno dominirali i završili peti set sa ubedljivih 15:6.

Srbija će u 2. kolu, u utorak, 30. jula od 17h  igrati protiv Slovenije, a u poslednjem, 3. kolu, protiv Kanade u sredu, 3. avgusta od 21h

Takmičenja u odbojci na Olimpijskim igrama će se odigrati u dvorani "Južni Pariz 1" od 27. jula do 10. avgusta.

BONUS VIDEO:

Ostaje nam da vidimo kako će naši odbojkaši odigrati u ostalim mečevima.

5. set:

Francuzi su brzo poveli sa 2:0, ali je Kujundžić iz druge linije sjajno smečovao za 2:1.

Odlaze Francuzi na 4:1 i selektor Kolaković je prinuđen da zatraži tajm-aut.

Ne uspevamo da uđemo u meč kako treba, odlaze Francuzi na velikih 7:1 i deluje kao da sada imaju sve u svojim rukama.

Francuzi su ovaj peti set odigrali apsolutno furiozno i završili ga ekspresno sa 15:6.

4. set:

Ponovo počinjemo čvrsto kao u prošlom setu. Igra se poen za poen i trenutno je 2:2.

Ipak Francuzi uspevaju da odu prvi na osetniju prednost i odlaze na 6:4.

Uspeva Srbija da izjednači! 7:7 je!

Francuzi igraju najbolje kad je najpotrebnije, ponovo imaju dva poena prednosti i vode 11:9.

Dolazi Srbija do izjednačenja! 13:13 je!

U ovim momentima se igra u etapama, kako Francuzi povedu, mi smanjimo rezultat, izjednačimo, a zatim Francuzi ponovo prave prednost od dva poena. Sada je 18:16.

Stižemo da izjednačimo rezultat ponovo, 19:19 je i ulazimo u sam finiš četvrtog seta.

Vodi Srbija 21:19!

Srbija ima SET loptu! 24:21!

SRBIJA OSVAJA ČETVRTI SET REZULTATOM 25:21!

3. set:

Srbija je u egalu, igra se poen za poen i trenutno je 2:2.

I dalje svako uzima poen na protivnikov servis i još uvek je set u egalu budući da je 5:5.

Francuzi prvi prave osetniju prednost i imaju dva poena prednosti tako da je 11:9.

Ipak se ne da Srbija! Ivović postiže sjajan as servis i izjednačava na 11:11.

Ponovo se Francuzi odvajaju rezultatski, vode sa 14:11.

Ne uspevamo nikako da slomimo otpor Francuza, odlaze na sigurnih 19:15

Dolaze Francuzi do set lopte jako brzo. Na 24:17 serviraće za set.

FRANCUZI OSVAJAJU TREĆI SET REZULTATOM 25:17.

2. set:

Francuzi su krenuli bolje u drugom setu i brzo poveli sa 5:2.

Srbija uspeva da priđe na 6:4 i deluje kao da mogu da se suprotstave Francuzima.

Francuska ipak ubacuje u "brzinu više" i odlaze vrlo brzo na 10:5.

Ne uspevamo da uhvatimo priključak, Francuzi drže konstantnu prednost od barem pet poena prednosti i sada je 15:10.

Srbija se muči za svaki poen, Francuzi bez većih problema održavaju prednost i vode 17:11

Francuzi dolaze bez problema do set lopte od 24:17.

FRANCUSKA OSVAJA DRUGI SET REZULTATOM 25:17.

1. set:

Srbija je povela poenima Dražena Luburića. Igra se poen-za-poen ali je sve poene za sada za reprezentaciju Srbije postigao Dražen Luburić.

Evo i prvih poena Uroša Kovačevića i prvi put imamo prednost od dva poena, sada je 5:3 za Srbiju. Francuzi smanjuju preko Le Gofa na 5:4 ipak.

Francuzi prave mini-seriju, vezuju četiri poena i odlaze na 7:5.

Sada naša reprezentacija pravi seriju poena i odlazimo na 10:8!

Srbija ne staje! Povećavamo prednost na 15:11!

Srbija povećava prednost! Sada je 19:14 za našu reprezentaciju.

Ipak se Francuska vraća, smanjuju na 19:17 i selektor Kolaković je zatražio tajm aut.

Uspevaju Francuzi da izjednače, sada je 21:21.

SRBIJA OSVAJA PRVI SET REZULTATOM 25:23!