VELIKI KORAK AUSTRIJE KA DRUGOJ RUNDI: Razbili Poljsku na EURO 2024!

Autor: Nemanja Negovanović

21/06/2024 > 20:00

Fudbaleri Austrije pobedili su danas Poljsku rezultatom 3:1 u meču drugog kola grupe D Evropskog prvenstva.

Austrija je u Berlinu povela već u 9. minutu, Filip Mvene je prošao po levoj strani i centrirao, a Gernot Trauner trzajem glavom poslao loptu u mrežu sa sedam, osam metar. Poljska je izjednačila u 30. minutu, posle velike gužve u šesnaestercu Austrije lopta se odbila do Krištof Pjonteka koji je bez problema postigao gol udarcem nogom sa desetak metara.

U 66. minutu Kristog Baumgartner je doveo Austriju ponovo u vođstvo, precizno je šutirao sa ivice šesnaesterca posle dodavanja rezerviste Aleksandera Prasa.

Sve dileme oko pobednika rešio je Marko Arnautović golom sa penala u 78. minutu koji je dosuđen posle prekrešaja golmana Poljske Vojčeha Šćesnog nad Marselom Sabicerom.

Austrija sad ima tri boda posle dva kola i realne šanse da se nađe u osmini finala.

Poljska je bez boda i ima samo teoretske šanse da se domogne osmine finala.

U poslednjem kolu grupe D, 25. juna, igraće Holandija - Austrija i Poljska - Francuska.