ANEMIČNA Srbija se OPRAŠTA od Evropskog prvenstva BEZ POBEDE!

Fudbaleri Srbije i Danske odigrali su 0:0 u poslednjoj utakmici grupe C.

25/06/2024 > 20:40

Fudbalska reprezentacija Srbije eliminisana je sa Evropskog prvenstva u fudbalu pošto je posle remija 0:0 protiv Danske zauzela poslednje mesto u grupi C iza Engleske, Danske i Slovenije.

U drugom meču trećeg kola grupe C Engleska i Slovenija su takođe odigrale 0:0, pa je Slovenija obezbedila plasman u nokaut fazu prvi put u istoriji.

Tok meča možete pratiti UŽIVO na našem portalu!

1' Meč je počeo! Srbija nastupa u beloj opremi, dok je reprezentacija Danske u tradicionalno crvenim dresovima!

4' Prvi žuti karton na meču dobija Nikola Milenković.

16' Mitrović je odlično primio loptu na sredini terena, napravio jedan dobar driblng, ali mu je poslednji igrač u odbrani Danske reprezentacije oduzeo loptu dobrim startom.

21' Najbolja prilika za Dance! Naši igrači su napravili grešku, ali na sreću udarac Eriksena je bio neprecizan.

23' Danci su postigli gol posle kornera, ali je sudija video da je lopta u toku izvođenja kornera izašla van terena, tako da se gol ne važi.

32' Rasmus Hojlund se izborio za šut sa ivice kaznenog prostora, ali je Predrag Rajković bio odlično postavljen.

39' Danci su ponovo imali odličnu priliku u kaznenom prostoru Srbije, ali je ponovo udarac Danskih fudbalera bio neprecizan.

45' Sudija je produžio utakmicu za dodatnih 60 sekundi.

*DRUGO POLUVREME

46' Počelo je drugo poluvreme u Minhenu!

47' Aleksandar Mitrović je bio u odličnoj prilici, ali je štoper Danaca pravovremeno intervenisao!

54' Aleksandar Mitrović je postigao gol ali je linijski sudija podigao zastavicu!

64' Novi udarac na gol fudbalera Danske! Srećom Predrag Rajković je bio odlično postavljen.

75' Danci su mnogo konkretniji u ovom momentu, konstantno vrše pritisak na našu odbranu i u šansama su jako često.

81' Mitrović je bio možda i u najboljoj prilici ali loptu je šutnuo pored desne stative.

89' Dušan Vlahović je pokušao glavom da iznenadi Kaspera Šmajhela, ali je lopta nakon udarca otišla preko gola.

90' Sudija je produžio utakmicu za dodatnih pet minuta.