Sport > Tenis

Alkaraz i Rud igraju za trofej US Opena, ali TO NIJE SVE: Ko god da pobedi, ULAZI U ISTORIJU

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u finale US Opena, savladavši u polufinalu Amerikanca Frensisa Tijafoa

10/09/2022 > 08:06

Mladi teniser je posle maratonske borbe i pet setova uspeo da izbaci domaćeg takmičara, koji je plasmanom u polufinale napravio rezultat karijere.

Ipak, daleko bitnije da je Alkaraz ovim trijumfom stao uz rame zemljaku Rafaelu Nadalu, koga je na tekućem US Openu izbacio upravo Tijafo u osmini finala.

Naime, Karlos je postao prvi tinejdžer koji će igrati u finalu nekog grend slem turnira još od 2005. godine, kada je to pošlo za rukom "kralju šljake", koji je tada imao 19 godina.

Ukoliko savlada u finalu Norvežanina Kaspera Ruda, koji je u polufinalu izbacio Rusa Karena Kačanova, Alkaraz će postati najmlađi broj jedan u istoriji!

Španac je u maju napunio 19 godina, dok je trenutni rekorder legendarni Australijanac Lejton Hjuit, kome je bilo 20 godina, osam meseci i 26 dana kada je poneo epitet najboljeg igrača sveta.

S druge strane, ako Rud osvoji pehar postaće prvi teniser u Open eri koji uspeo da tokom samo jednog turnira preskoči čak šest stepenika i dođe do prvog mesta.

U svakom slučaju, ko god bude trijumfovao u nedelju na US Openu, preuzeće lidersku poziciju na čelu ATP liste.