Španija je PRVI FINALISTA Evropskog prvenstva!

U polufinalu Evropskog prvenstva u fudbalu Španija je savladala Francusku rezultatom 2:1 i plasirala se u finale.

09/07/2024 > 23:01

Francuska je u Minhenu povela već u 9. minutu. Kapiten "galskih petlova" Kilijan Mbape je centrirao, a na drugoj stativi se našao Randal Kolo Muani i udarcem glavom sa pet metara poslao loptu u mrežu. Bio je ti prvi gol Francuske iz igre na ovom turniru, prethodni su bili ili autogol ili sa penala.

Španija je izjednačila u 21. minutu prelepim golom Lamina Jamala. Najmlađi debitant u istoriji Evropskog prvenstva je zahvaljujući fenomenalnom pogotku sa 25 metara postao danas i najmlađi strelac u istoriji EP sa 16 godina i 362 dana.

Potpuni preokret desio se u 25. minutu, kad je posle solo prodora i udarca Danija Olma Žil Kunde skrenuo loptu u sopstvenu mrežu, ali je gol ipak pripisan Špancu.

U drugom poluvremenu Francuska nije uspela da stvori nijednu ozbiljniju šansu da se vrati u meč i izbori produžetak.

Španija će u finalu Evropskog prvenstva, u nedelju od 21 čas u Berlinu, igrati protiv pobednika sutrašnjeg polufinala između Engleske i Holandije. Popularna "crvena furija" će u nedelju juriti četvrtu titulu prvaka Evrope posle 1964, 2008. i 2012. godine i ako slavi postaće najuspešnija selekcija u istoriji EP. Trenutno Španija deli prvo mesto sa Nemcima koji su takođe tri puta bili najbolji na "starom kontinentu".

1' Počeo je polufinalni meč! Španija nastupa u tradicionalno crvenoj garnituri dresova, dok je Francuska izašla u beloj garnituri dresova.

5' Prva prilika za Španiju na večerašnem meču! Fabian Ruiz je pokušao glavom da savlada gomana Francuske, ali je lopta otišla preko gola.

9' GOL! Kolo Muani postiže gol glavom posle idealnog centaršuta Kilijana Mbapea!

14' Prvi žuti karton na utakmici za igrače Španije. Navas je grubo faulirao Rabioa i dobija javnu opomenu.

19' Kilija Mbape je bio u sjajnoj šansi u kaznenom prostoru španske reprezentacije, ali je njegov udarac izblokiran od strane odbrambenih igrača.

21' GOL! Lamin Jamal postiže prelep gol sa nekih dvadesetak metara i izjednačava rezultat!

25' GOL! Dani Olmo je šutirao, a Žil Kunde je odbio loptu u sopstveni gol!

32' Alvaro Morata je bio u odličnoj prilici, ali je Saliba uspeo da izbije loptu pre nego što je španski fudbaler uputio šut na gol.

40' Lamin Jamal se ponovo namestio na isto mesto sa kog je postigao gol, ali je ovaj put njegov šut bio izblokiran.

45' Sudija je produžio meč za dodatna dva minuta u prvom poluvremenu.

45+2' Kraj prvog poluvremena!

*DRUGO POLUVREME

45' Počelo je drugo poluvreme polufinalne utakmice

50' Španija je imala priliku preko Kukurelje, ali su francuzi uspešno uklonili opasnost.

56' Kilijan Mbape se našao u odličnoj prilici, ali je njegov udarac lako zaustavljen od strane španskog golmana.

68' Francuzi nikako ne uspevaju da probiju špansku odbranu i stvore pravu priliku.

80' Francuzi su pokušali sa levog boka i od svega su uspeli da dobiju samo korner.

85' Olivije Žiru je dosta grubo faulirao Ejmerika Laporta, ali će sve biti u redu sa španskim fudbalerom

90' Utakmica će biti produžena dodatnih pet minuta.

90+5' KRAJ! Španija je prvi finalista Evropskog prvenstva!