Sport > OI 2024

NEVEROVATNO! Jakšić SRUŠIO Grke U POSLEDNJOJ SEKUNDI i odveo nas u POLUFINALE!

Vaterpolisti Srbije savladali su Grčku sa 12:11 i plasirali se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu

07/08/2024 > 15:33

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Olimpijskog turnira u Parizu pobedom nad reprezentacijom Grčke sa 12:11.

Vaterpolisti Srbije su do trijumfa stigli golom Nikole Jakšića iz velike udaljenosti u poslednjim sekundama utakmice.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Dušan Mandić, koji je postigao pet golova. U reprezentaciji Grčke najbolji je bio Dimitrios Skumpakis sa tri gola.

Prva četvrtina je završena rezultatom 3:3. Vaterpolisti Srbije su drugu četvrtfinu dobili rezultatom 3:2 i prvo poluvreme rešili u svoju korist rezultatom 6:5.

Grčka je treću četvrtinu dobila sa 4:2, a u poslednji deo meča je ušla sa vođstvom od 9:8. Srbija je uspela da povede u poslednjoj četvrtini sa 11:10, ali je Grčka šest sekundi pre kraja meča izjednačila na 11:11.

Vaterpolisti Srbije su potom krenuli u poslednji napad, a Jakšić je iz velike udaljenosti pogodio u poslednjim sekundama za pobedu rezultatom 12:11.

Srbija će u petak u polufinalu OI igrati sa pobednikom meča SAD - Australija, koji je na programu večeras od 19 časova.

Selekcija Hrvatske je ranije danas izborila plasman u polufinale OI, pošto je savladala Španiju 10:8. Hrvatska će u polufinalu igrati sa pobednikom duela Italija - Mađarska (20.35).

BONUS VIDEO:

4. četvrtina:

8' Jakšić pogađa u poslednjoj sekundi za 12:11 i odvodi Srbiju u polufinale!

6' Dušan Mandić! Kakav šut je uputio ka golu, pravi projektil, golman ništa nije mogao i sada vodimo 11:10!

4' Nemanja Vico sa sjajno snašao u kaznenom prostoru rivala i doneo izjednačenje! 10:10!

2' Grci ponovo koriste igrača više. Nikako ne uspevamo da se odbranimo u tim situacijama, tako da Grci sada imaju 10:9.

3. četvrtina:

10' Ponovo Dimitris Skumpakis pogađa i Grčka ulazi u poslednju četvrtinu sa prodnošću od 9:8

8' Dimitris Skumpakis pogađa za novo vođstvo Grčke, ali Viktor Rašović izjednačava na drugoj strani!

6' Dušan Mandić je ponovo najbolji kada je to potrebno! Ponovo pogađa jednim snažnim šutem za 7:7!

4' Ponovo su iskoristili igrača više grčki vaterpolisti i sada oni prelaze u vođstvo 7:6

2' Grci su dobili petarac koji su realizovali i sada poravnavaju na 6:6.

2. četvrtina:

8' Prvo poluvreme završava rezultatom 6:5 za Srbiju!

6' Dušan Mandić je poslao pravi projektil u gornji desni ugao, pored dva igrača je prošla lopta i imamo prednost 6:5.

4' Ponovo smo poveli, imali smo 5:4, ali je Grčka ponovo izjednačila, ovaj put preko boka.

2' Dušan Mandić je doneo prednost Srbiji, ali je Kakaris je izjednačio vrlo brzo na 4:4.

1. četvrtina:

8' Ipak smo uspeli da izjednačimo! prva četvrtina završava rezultatom 3:3.

6' Viktor Rašović je sjajnim šutem doneo izjednačenje, ali su Grci već u sledećem napadu sa peterca ponovo stekli prednost i sada je 3:2.

4' Ponovo su Grci u prednosti, Angelos Lahopulos je pogodio sa distance i sada je 2:1.

2' Grci u svom prvom napadu postižu pogodak preko Papanikolaua, ali Srbija izjednačava preko Dušana Mandića koji je pogodio sa peterca za 1:1.