Sport > Tenis

Novaku Đokoviću "LAST DANCE" protiv Rafaela Nadala!

Novak Đoković i Rafael Nadal igraće meč za treće mesto na egzibicionom turniru u Rijadu

19/10/2024 > 18:43

Novak Đoković savladao je svog najvećeg rivala Rafaela Nadala sa 2:0 u setovima u meču za treće mesto na egzibicionom turniru u Rijadu i ujedno njihovom poslednjem meču, bar u profesionalnim karijerama.

Navijači su mogli da uživaju, a Novak je za 91 minut tenisa slavio sa 6:2, 7:6. Bio je ovo 61-i meč između srpskog i španskog tenisera, što je najviše utakmica u istoriji između neka dva tenisera. Đoković je ostvario 32-gi trijumf dok Nadal ima 29 pobeda. Nadal će odigrati završnicu Dejvis kupa sledećeg meseca nakon čega će okončati veliku karijeru u kojoj je osvojio 22-e Grend slem titule.

UŽIVO

II SET

Gotov je meč. Đoković je sa 7:5 osvojio drugi set i sa ukupnih 2:0 pobedio poslednji duel sa najvećim rivalom!

1:1

1:0 za Nadala

Sa nulom Novak uzima svoj gem i gledaćemo taj brejk!

Uzima Nadal servis gem i vodi sa 6:5 u gemovima! Sada će Đoković servirati za ostanak u drugom setu!

Ma fantastičan drugi set! Đoković je uzeo brejk, servirao za pobedu ali Nadal vraća brejk i gledaćemo dramu u drugom setu!

Odličnim servisima uzima gem Novak Đoković i sada je rezultat 3:3.

I dalje bez brejka, Nadal je imao upravo brejk priliku ali je Novak spasio... Servira Đoković pri rezultatu 3:2 za Španca

Igralo se na razliku u trećem gemu koju je Nadal uspeo da dobije i povede sa 2:1. Đoković će servirati

Ovoga puta početak bez brejka, Nadal je prvi servirao i trenutno je 1:1.

I SET

I uzima Novak prvi set rezultatom 6:2! 31 minut tenisa u Rijadu.

BREJK! Novi brejk Đokovića koji sada vodi sa 5:2 i servira za osvajanje prvog seta!

Siguran je na svom servisu bio Novak koji sada ima prednost od 4:2 u gemovima.

Sigurni su bili i Novak i Rafa u svojim servis gemovima i trenutno je 3:2 za Novaka koji ima brejk prednosti.

Uzima Nadal prvi gem na meču i smanjuje zaostatak na 2:1.

Uzeo je Đoković i svoj gem i sada vodi sa 2:0! Imao je Nadal brejk loptu ali je Novak uspeo da uzme gem na svoj servis na kraju i potvrdi brejk!

Meč je počeo odmah brejkom Novaka Đokovića, u gemu koji je trajao 5 minuta. Sjajan tenis nas očekuje!