OI 2024

AMERIKANKE SE VRATILE NA OZBILJAN TRON! Porazile Brazil, a jedan RASTANAK rasplakao je SELEKCIJU!

Fudbalerke Sjedinjenih Američkih Država postale su peti put u istoriji olimpijske šampionke pošto su u finalu savladale Brazil.

Autor: Nestorović Ognjen

10/08/2024 > 19:40

Skor na isteku vremena pokazao je: AMERIKA 1 - BRAZIL 0

Amerikanke su pre tri godine bile bronzane, a sad su uspele da se vrate na tron prvi put posle 2012. godine. Zlatno olimpijsko doba američkog fudbala svakako je bio period od 1996. do 2012. godine, kada su Amerikanke osvojile čak četiri olimpijska zlata u nizu. U istoriju ulazi Malori Svanson koja je dala odlučujući gol u 57. minutu, posle dodavanja Korbin.

Danas se od dresa Brazila i zvanično oprostila Marta, 38-godišnjakinja koja je najbolja strelkinja u istoriji južnoameričke selekcije. Marta je na 200 utakmica dala 119 golova, a danas je ušla u 61. minutu, ali nije uspela da pomogne Brazilu da izbegne poraz.

Podsećamo, kada govorimo o ženskom fubalu bronzana medalja pripala je Nemačkoj koja je juče savladala Španiju rezultatom 1:0